varningsikon

2020-05-25

Information med anledning av covid-19

Varbergs kommun följer aktivt händelseutvecklingen kring den pågående coronapandemin. Vi samverkar med Länsstyrelsen och andra myndigheter samt följer Folkhälsomyndighetens rekommendationer.

Läs mer

Sök

Kontakta oss på Kulturskolan

Rosenfredsskolan


Adress

Greve Jakobs väg 6
432 44 Varberg

Hitta oss på en karta.länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Administration

Kulturskolans expedition
Telefon: 0340-88614
E-post: kulturskolan@varberg.se

Malin Svarfvar
Enhetschef
Mobil: 070-618 86 13
E-post: malin.svarfvar@varberg.se

Annika Werdelin
Enhetschef Telefon: 0340-88615 Mobil: 070-828 41 86
E-post: annika.werdelin@varberg.se

Marie Nilsson Lanai
Producent
Telefon: 072-979 43 11    
E-post: marie.nilsson.lanai@varberg.se

Linda Marie Adamsson
Handläggare
Telefon: 076-148 86 14
E-post: linda.marie.adamsson@varberg.se

Marie Åström (tjänstledig)
Kommunikatör 
Telefon: 070-292 33 07
E-post: marie.astrom@varberg.se                                                           

Pedagoger på Kulturskolan i Varberg

 

Alina Tjell

Joakim Andersson
Akustisk gitarr, elgitarr, ensemble
Telefon: 070-519 10 76
E-post: joakim.andersson@varberg.se

 

Claes Assarsson

Klas Assarsson
Slagverk, djembe, marimba, ensemble
Telefon: 070-340 99 77
E-post: klas.assarsson@varberg.se

 

bild kommer

Clas Bastholm
Piano, keyboard, gitarr
Telefon: 070-264 30 13
E-post: clas.bastholm@varberg.se

 

Carola Bok

Carola Bok
Piano
Telefon: 070-331 66 43
E-post: carola.bok@varberg.se

 

Carl-Johan Colliander

Carl-Johan Colliander
Piano
Telefon: 073-202 01 37
E-post: carl-johan.colliander@varberg.se 

 

David Levin Edefors

David Levin Edefors
Valthorn, trumpet, trombon, kornett
Telefon: 070- 520 53 99
E-post: david.levin.edefors@varberg.se

 

bild kommer

Ingrid Emanuelsson
Piano, pianorytmik
Telefon: 072-151 61 55
E-post: ingrid.emanuelsson@varberg.se

 

bild kommer

Carina Fogde
Konst/media
Telefon: 072- 963 00 24
E-post: carina.fogde@varberg.se

 

Anna Fröman

Anna Fröman
Konst/media
Telefon: 072-350 72 20
E-post: anna.froman@varberg.se

 

Bild kommer

Albin Glasell
Film/skådespel
Telefon: 073-202 01 43
E-post: albin.glasell@varberg.se


Jessica Högefjord Åslund

Jessica Högefjord Åslund
Teater/drama/musikal
Telefon: 070-559 25 03
E-post: jessica.hogefjord.aslund@varberg.se


bild kommer

Pers Nils Johansson
Klarinett, saxofon, blockflöjt
Telefon: 070-308 98 01
E-post: pers.nils.johansson@varberg.se

 

bild kommer

Viktoria Jonsson
Dans
Telefon: 070-518 02 77
E-post: viktoria.jonsson@varberg.se

 

Bjarki Kjellsson

Bjarki Kjellsson
Elgitarr, musikproduktion
Telefon: 072-963 00 44
E-post: bjarki.kjellsson@varberg.se

 

bild kommer

Pernilla Kleväng
Valthorn, trumpet, trombon, kornett
Telefon: 073-202 01 35
E-post: pernilla.klevang@varberg.se

 

Christian Kullberg

Christian Kullberg
Elbas, kontrabas, musikproduktion
Telefon: 076-789 14 48
E-post: christian.kullberg@varberg.se

 

Bild kommer

Stina Larsdotter
Cello
Telefon: 070-514 90 33
E-post: stina.larsdotter@varberg.se


Bild kommer

Johann Laux
Slagverk, djembe, ensemble
Telefon: 070-319 95 23
E-post: johann.laux@varberg.se


Bild kommer

Elvira Lindberg
Musikal 
E-post: elvira.lindberg@varberg.se

 

 

Elisabeth Lindgren

Elisabeth Lindgren
Piano
Telefon: 073 - 377 10 70

 E-post: Elisabeth.lindgren@varberg.se


Carl Lundin

Carl Lundin
Saxofon, klarinett, blockflöjt
Telefon: 070 - 949 37 43
E-post: carl.lundin@varberg.se

 

Fredrik Magnusson

Fredrik Magnusson
Valthorn, trumpet, trombon, kornett
Telefon: 070-254 25 70
E-post: fredrik.magnusson@varberg.se

 

Charlotte Malmsten

Charlotte Malmsten
Konst
Telefon: 072-151 61 61
E-post: charlotte.malmsten@varberg.se

 

En glad man

Göran Melander
Kulturorkestern
Telefon: 0340-61 14 27
E-post: -

 

bild kommer

Marie Nilsson Lanai
Dans
Telefon: 072-979 43 11
E-post: marie.nilsson.lanai@varberg.se

 

en man som tittar in i kameran

Anders Nothagen
Akustisk gitarr, elgitarr, ensemble 
Telefon: 070-523 36 06
E-post: anders.nothagen@varberg.se

 

Bild kommer

Marianne Rönkkönen
Piano
Telefon: 070-949 37 43
E-post: marianne.ronkkonen@varberg.se

 

Göran Sjöwall

Göran Sjöwall
Tvärflöjt, piano, gitarr
Telefon: 070 - 949 37 41
E-post: goran.sjowall@varberg.se

 

Angelina Sahlgren/Söder

Angelina Sahlgren Söder 
Musikal
Telefon: 073-305 71 42
E-post: angelina.sahlgren.soder@varberg.se


Alina Tjell

Alina Tjell
Fiol
Telefon: 070-510 77 04
E-post: alina.tjell@varberg.se


platshållare

Alexander "Django" Taikumer                                                                                                             Breakdance                                                                                                                                                    E-post: alexander.taikumer@varberg.se


Eva Törnqvist Nyman

Eva Törnqvist Nyman
Sång
Telefon: 070-313 58 36
E-post: eva.tornqvist.nyman@varberg.se

 

bild saknas

Attilio Vampore
Fiol
Telefon: 070- 273 25 21
E-post: attilio.vampore@varberg.se

 

bild kommer

Anette Wallin
Fiol
Telefon: 070-520 66 59
E-post: anette.wallin@varberg.se

 

bild kommer

Håkan Widar               
Dragspel     
Telefon: 070-418 14 36
E-post: hakan.widar@varberg.se

 

en glad kvinna

Frida Björklund
Drama
Telefon: 072-151 61 56
E-post: frida.bjorklund@varberg.se

 

ikon

Kontakta oss

Besöksadress

Rosenfredsskolan
Greve Jakobs väg 6

Expedition

ikon

Självservice & blanketter